Okrasné rastlinySTAROSTLIVOSŤ A SADENIE OKRASNE

Ako sa rozmnožuje levanduľa

Ako sa rozmnožuje levanduľa? Môže byť niekedy levandule priveľa? Tento článok vysvetľuje, ako rozmnožovať levanduľu z odrezkov. Tento projekt si nevyžaduje žiadne špeciálne vybavenie a je dostatočne jednoduchý aj pre začiatočníkov. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

 

Ako sa rozmnožuje levanduľa

 

Ako sa rozmnožuje levanduľa

 

Rozmnožovanie rastlín levandule Levanduľu môžete založiť z odrezkov z tvrdého alebo mäkkého dreva. Odrezky z mäkkého dreva sa odoberajú z mäkkých, poddajných končekov nového rastu. Ako sa rozmnožuje levanduľa? Tvrdé drevo je hrubšie ako mäkké a odoláva ohýbaniu. Môže sa zlomiť, ak ho na ohýbanie prinútite.

 

Kedy rozmnožiť levanduľu

 

Kedy rozmnožiť levanduľu

 

Najlepší typ odrezkov závisí od druhu levandule a ročného obdobia. Ako sa rozmnožuje levanduľa.Odrezky z mäkkého dreva sú na jar hojné a môžete ich nazbierať viac bez toho, aby ste zničili materskú rastlinu. Kedy rozmnožiť levanduľu? Rýchlo zakoreňujú, ale nie sú také spoľahlivé ako odrezky z tvrdého dreva. Kým odrezky z mäkkého dreva sú k dispozícii len na jar, odrezky z tvrdého dreva môžete odoberať na jar alebo na jeseň.

 

Rozmnožovanie levandule vo vode

 

Rozmnožovanie levandule vo vode

 

Odoberanie odrezkov levandule Bez ohľadu na typ odrezku by ste mali na zakorenenie vždy odrezať zdravé, rovné a silné stonky. Vyberajte stonky s dobrou farbou a bez púčikov. Rozmnožovanie levandule vo vode.  Pomocou ostrého noža odoberte odrezok z tvrdého alebo mäkkého dreva dlhý 3 až 4 palce (8 až 10 cm). Stonky tvrdého dreva odrežte tesne pod hrbolčekom, ktorý označuje listový uzol. Odstráňte všetky listy zo spodných 2 palcov (5 cm) stonky a potom nožom jemne zoškrabte šupku zo spodnej časti stonky na jednej strane. Odstráňte rez, kým pripravíte nádobu. Je pot nebezpečný pre vlasy?

 

Kolkokrat kvitne levandule

 

Kolkokrat kvitne levandule
Kolkokrat kvitne levandule

 

Naplňte malú nádobu komerčným štartovacím substrátom alebo domácou zmesou polovice vermikulitu alebo perlitu a polovice rašelinového machu s trochou kôry pridanej na uľahčenie drenáže. Kolkokrat kvitne levandule? V prípade potreby namočte odrezaný hrot odrezku do zakoreňovacieho hormónu. Zakoreňovací hormón pomáha zabrániť hnilobe špičky a podporuje rýchly a silný vývoj koreňov, ale levanduľa dobre zakoreňuje aj bez neho. Zapichnite spodný koniec odrezku asi 5 cm do pôdy a upevnite pôdu tak, aby odrezok stál rovno. Prikryte ho igelitom, aby ste pre odrezky vytvorili prostredie podobné skleníku. Starostlivosť o odrezky levandule Odrezky z mäkkého dreva levandule zakorenia za dva až štyri týždne, odrezky z tvrdého dreva potrebujú o niečo viac času. Skontrolujte, či stonky zakorenili, jemným potiahnutím za ne. Levanduľa pestovanie

 

Ako sa rozmnožuje levanduľa

 

Ako sa rozmnožuje levanduľa

 

Ak cítite odpor, stonka má korene, ktoré ju držia na mieste. Medzi jednotlivými ťahmi počkajte niekoľko dní, pretože príliš častým ťahaním môžete poškodiť jemné mladé korene. Ako sa rozmnožuje levanduľa? Keď má odrezok korene, odstráňte plastové vrecko. Novú rastlinu umiestnite na slnečné miesto a zalievajte ju, keď je pôda suchá, približne palec (2,5 cm) pod povrchom. Rastlinu prihnojujte raz týždenne tekutým hnojivom so štvrtinovou silou. Ako zasadiť orech?

Ak plánujete ponechať rastlinu v kvetináči dlhšie ako dva alebo tri týždne, presaďte ju do väčšieho kvetináča s bežnou zeminou, ktorá voľne odteká. Komerčné zeminy na pestovanie v kvetináčoch obsahujú dostatok živín na udržanie rastlín bez dodatočného kŕmenia. Rozmnožovanie levandule z odrezkov je jednoduché a pravdepodobnejšie úspešné ako pestovanie rastlín zo semien. Pri použití odrezkov si môžete byť istí, že vaše nové rastliny budú presne také isté ako rodičovské rastliny.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button