Okrasné rastlinyRASTLINY PODĽA ABECEDY

Rastlina na d 17 rastlín na písmeno d

Rastlina na d 5 rastlín na písmeno d. Zaujíma vás ktorá rastliny začínajú na písmeno d? Pripravili sme pre vás zoznam rastlín začínajúcich písmenom d. Rastlina na d niečo o nich.

Rastlina na d

.

rastlina na d

 

 1. devätorka
 2. deväťsil biely
 3. diablik močiarny
 4. divá reďkovka
 5. divozel
 6. dráč obyčajný
 7. drakovec
 8. drapuľa roľná
 9. drieň obyčajný
 10. drobček najmenší
 11. drobnohrotka
 12. drsnolist viničovitý
 13. dub
 14. duglaska tisolistá
 15. dúška
 16. dvojzub listnatý

 

Devätorka

 

Devätorka

 

Rastie na hlinitých a kamenistých svahoch, na sprašových, piesčitých alebo kamenistých pôdach, v xerotermných spoločenstvách lúk a pasienkov. V Slovenskej republike sa vyskytuje roztrúsene najmä v karpatskej vápencovej oblasti, zriedkavo v Podunajskej nížine, Malej Fatre a Nízkych Tatrách. Rastlina na d. V Českej republike rastie len na jednej izolovanej lokalite v Čechách a na niekoľkých miestach na južnej Morave.

Divá reďkovka

 

Divá reďkovka

 

 

Divoká reďkovka ( Raphanus raphanistrum ), ktorá sa tiež nazýva spájaná charlock , je rozšírená jednoročná rastlina z čeľade horčicovité ( Brassicaceae ), pôvodom z Eurázie. Rastlina na d. Divoká reďkovka sa naturalizovala vo veľkej časti sveta a na mnohých miestach predstavuje škodlivú poľnohospodársku burinu. Podľa niektorých orgánov je táto rastlina predchodcom domácichreďkev ( Raphanus sativus ) a oba druhy sa ľahko hybridizujú.

 

Divozel – Rastlina na d

 

Divozel - Rastlina na d

 

Divozel veľkokvetý je dvojročná bylina, ktorá dorastá niekedy až do výšky 2 metrov a je typická veľkými žltými kvetmi. Obvykle je možné nájsť rásť divozel popri cestách, na okraji lúk, pri kamenistých stráňach, prípadne popri viniciach a cestách a už v antike poznali ľudia jeho liečivé účinky, najmä v rámci respiračných problémov. Obsahuje viaceré prospešné látky, napríklad triesloviny, saponíny, silicu, sacharidy, horčiny alebo flavonoidy a najčastejšie sa využívajú jeho listy a kvety.

 

Drakovec

 

Drakovec

 

Dracunculus je rod rastlín z čeľade aronovité, ktorý zahŕňa len 2 druhy. Rastlina na d. Sú to pomerne robustné byliny s úzko členenými listami a veľkým, voňavým kvetenstvom, ktoré môže dosahovať výšku až 90 cm. Dracéna obyčajná kvitne tmavofialovými kvetmi a je rozšírená vo východnom Stredomorí, zatiaľ čo dracéna kanárska má biele perá a vyskytuje sa na Kanárskych ostrovoch a Madeire. Dračie kvety sa príležitostne pestujú ako botanická zaujímavosť. V českých podmienkach nie sú dostatočne zimovzdorné. Rastlina na ch 17 rastlín na písmeno CH.

 

Drieň obyčajný – Rastlina na d

 

Drieň obyčajný - Rastlina na d

 

Drieň obyčajný (Cornus Mas), resp. jeho pestovanie je extrémne populárne po celom svete, s pôvodnými odrodami v Európe, Amerike a dokonca aj v Japonsku. Drienka ponúka jedny z najskorších jarných kvetov, žiarivo zafarbené jedlé letné ovocie a exfoliačnú kôru, ktorá dodáva zimným záhradám výnimočný vizuálny akcent. V dospelosti môže dosiahnuť výšky 6 až 9 m. Rastlina je jednostonková, alebo viacstonková. Drienka je ukážkový strom, ak sú jej dolné konáre orezané. Malé žlté kvety sa objavia v marci a počas chladnej jari vydržia celé týždne. Jasne červené ovocie, ktoré dozrieva v strede leta, je jedlé, ale veľmi kyslé, až trpké! Jej jesenné farby môžu byť v závislosti od daného roku červenkasté až fialové. Kôra stromu je sivohnedej až bohato hnedej farby a je veľmi atraktívna.

 

Dub – Rastlina na d

 

Dub - Rastlina na d

 

Duby sú dlhoveké, pomaly rastúce stromy, výnimočne aj kríky s tvrdým drevom. Rastlina na d. Listy sú obvykle jednoduché laločnaté, v miernom pásme väčšinou v zime opadávajú, v subtropických pásmach rastú aj stálezelené druhy. Kvety sú jednopohlavné. Plody duba sa nazývajú žalude. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button