DOBRÉ RADY K VARENIURecepty

Ako dlho sa varí kukurica – spôsoby varenia

Ako dlho sa varí kukurica? Kukurica je obľúbená zelenina, ktorá sa často podáva ako príloha k jedlám alebo sa konzumuje samostatne. Avšak, ak sa nepodarí správne uvariť, môže byť tvrdá a nepríjemná na jedenie. Preto je dôležité poznať správny čas varenia kukurice, aby ste dosiahli dokonalú chuť a konzistenciu. V nasledujúcom článku vám poskytnem jednoduchý sprievodca časom varenia kukurice, aby ste mohli pripraviť tento obľúbený pokrm bez problémov.

 

Príprava kukurice pred varením

 

Príprava kukurice pred varením

 

Pred samotným varením kukurice je potrebné vykonať niekoľko prípravných krokov. Odstráňte vonkajšie lístky kukurice a odrežte stonku. Ako dlho sa varí kukurica. Potom kukuricu opláchnite pod tečúcou vodou, aby ste odstránili prípadnú nečistotu. Počas prípravy môžete pripraviť hrniec s vodou, do ktorého budete kukuricu variť.

 

Čas varenia pre čerstvú kukuricu – Ako dlho sa varí kukurica

 

 

Ak máte k dispozícii čerstvú kukuricu, čas varenia závisí od toho, ako je kukurica zrelá. Všeobecne platí, že červená kukurica sa varí rýchlejšie ako biela kukurica. Tu je odporúčaný čas varenia pre čerstvú kukuricu:

 

– Biela kukurica: Varte ju 6 až 8 minút.

– Červená kukurica: Varte ju 4 až 6 minút.

 

Čas varenia pre mrazenú kukuricu

 

Čas varenia pre mrazenú kukuricu

 

Ak používate mrazenú kukuricu, čas varenia sa môže líšiť od času varenia čerstvej kukurice. Pre mrazenú kukuricu platí nasledovné odporúčané časy varenia:

 

 

Ako zistiť, či je kukurica uvarená

 

Ako zistiť, či je kukurica uvarená

 

Ako dlho sa varí kukurica? Aby ste vedeli, či je kukurica dostatočne uvarená a pripravená na konzumáciu, môžete použiť niekoľko jednoduchých spôsobov overenia:

 

1. Test vidličky: Vezmite si ostrú vidličku a vložte ju do kukurice. Ak vidlička prenikne do zrna bez väčšieho odporu a kukurica je mäkká, je pravdepodobné, že je uvarená.

 

2. Test zrna: Vyberte jedno zrno kukurice a skúste ho skúsiť. Ak je textúra zrna mäkká a ľahko sa prežúva, kukurica je hotová. Ak je zrno tvrdé alebo nepríjemné na jedenie, nechajte ju variť ešte niekoľko minút. Ako sa varí kukurica – 6 možností ako uvariť kukuricu

 

3. Vizuálny test: Pozrite sa na kukuricu. Ak sa lístky ľahko oddeľujú a kukurica má intenzívnu žltú farbu (alebo farbu podľa druhu kukurice), je pravdepodobné, že je uvarená. Ak sa lístky ťažko oddeľujú a kukurica vyzerá nezrelá, potrebuje ešte viac času na varenie.

 

Čas varenia v tlakovom hrnci – Ako dlho sa varí kukurica

 

Čas varenia v tlakovom hrnci - Ako dlho sa varí kukurica

 

Ak máte k dispozícii tlakový hrniec, môžete využiť jeho rýchle varenie na pripravenie kukurice. V tomto prípade sa čas varenia líši od bežného varenia. V tlakovom hrnci môžete uviesť kukuricu do varu a variť ju 2 až 4 minúty.

 

Správne uloženie uvarenej kukurice

 

Keď je kukurica uvarená, je dôležité ju správne uložiť, aby sa udržala čerstvá a chutná. Ak plánujete ihneď konzumovať kukuricu, odstráňte ju z hrnca a nechajte ju trochu vychladnúť. Potom ju môžete podávať s maslom, soľou a ďalšími prísadami podľa vlastného vkusu.

 

Ak neplánujete konzumovať kukuricu ihneď, môžete ju uložiť v chladničke. Odstráňte kukuricu z kôpky a zabalenie a uložte ju v nepriehľadnom obale alebo obale s priehľadným viečkom. Uložte ju do chladničky a spotrebujte ju  o 1 až 2 dni. Po tejto dobe kukurica stráca svoju sviežosť a chuť.

 

Tipy a triky pri varení kukurice – Ako dlho sa varí kukurica

 

  •  Ak chcete obohatiť chuť kukurice, môžete ju variť v osolenej vode alebo pridať do vody niekoľko lyžíc cukru.
  • Ak chcete skrátiť čas varenia kukurice, môžete ju najprv postrúhať a potom variť. Strúhanka sa rýchlejšie uvarí a kukurica bude mať jemnejšiu konzistenciu.
  • Ak máte radi grilovanú kukuricu, môžete ju variť kratšiu dobu (3 až 5 minút) a potom ju dať na gril na pár minút, aby sa dostala dobrej grilovanej chuti.

 

Záver

 

Varenie kukurice je jednoduchým procesom, ktorý vyžaduje správny čas, aby ste dosiahli dokonalú chuť a konzistenciu. S týmito jednoduchými tipmi a sprievodcom časom varenia kukurice by ste mali byť schopní pripraviť si lahodnú kukuricu bez problémov. Buďte si istí, že dodržiavate odporúčané časy a skúšajte kukuricu, aby ste zistili jej správnu konzistenciu. Teraz si môžete vychutnať čerstvú a chrumkavú kukuricu kedykoľvek si budete želať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button