VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZábava

Vianočné koledy – Najnovšie vianočné koledy

Vianočné koledy sú tradičné piesne, ktoré sa spievajú počas Vianoc. Sú to piesne o narodení Ježiša Krista, o rodine, priateľstve a láske. Medzi najznámejšie patria napríklad „Jingle Bells“, „Stille Nacht“ (Tichá noc) a „We Wish You a Merry Christmas“. Vianočné koledy sú zvyčajne sprevádzané klavírnym alebo gitarovým akompanjomentom a spievajú sa na sviatky a vianočných večierkoch po celom svete.

Vianočné koledy – Top 10

 

Vianočné koledy - Top 10

 

Tento zoznam môže líšiť v závislosti od krajiny a osobných preferencií, ale tu je 10 najznámejších vianočných kolied, ktoré sú obľúbené po celom svete:

  1. „Jingle Bells“
  2. „We Wish You a Merry Christmas“
  3. „Stille Nacht“ (Tichá noc)
  4. „Hark! The Herald Angels Sing“
  5. „O Come, All Ye Faithful“
  6. „O Little Town of Bethlehem“
  7. „Deck the Halls“
  8. „The First Noel“
  9. „Silent Night“
  10. „Joy to the World“

Vianočné koledy texty

 

Vianočné koledy texty

 

Toto je text jednej z najznámejších vianočných kolied, „Tichá noc“:

Tichá noc, ticháSvätá noc, svätáVšetko spí, všetko sní
Sám len svätý bdie dôverný párStráži dieťatko, nebeský darSladký Ježiško spí, sníNebeský ticho spí s ním
Tichá noc, nocSvätá noc, nocAnjeli zleteli
Najprv pastierom podali zvesťKtorá svetom dnes dáva sa niesťKristus Spasiteľ je tuTešiteľ sveta je tu.
 

Vianočné koledy YouTube

 

Vianočné koledy YouTube

 

 

Vianočné koledy sú obľúbené po celom svete a mnohé z nich sú k dispozícii na YouTube. Môžete si ich vypočuť a zobraziť videá s ich klipmi. Stačí zadať „vianočné koledy“ do vyhľadávacieho políčka na YouTube a budete mať k dispozícii veľké množstvo vianočných kolied na výber. Tie najznámejšie, ako napríklad „Jingle Bells“ a „Stille Nacht“, sú k dispozícii vo viacerých verziách od rôznych interpretov. Môžete si vybrať tú, ktorá sa vám najviac páči, alebo vyskúšať niečo nové a nepočuté. Vianočné koledy sú skvelou voľbou na zlepšenie nálady počas Vianoc.

 

Vianočné koledy pre deti

 

Vianočné koledy pre deti

 

 

Najkrajšie Vianočné koledy sú obľúbené aj medzi deťmi a existuje mnoho kolied určených pre deti. Tieto koledy sú často jednoduchšie a majú príjemnejšie melódie, aby sa deti mohli ľahšie zapojiť do spevu. Medzi najznámejšie vianočné koledy pre deti patria „Jingle Bells“, „We Wish You a Merry Christmas“ a „Deck the Halls“. Existujú tiež vianočné koledy, ktoré sú špeciálne pre deti napísané, ako napríklad „Rudolf, the Red-Nosed Reindeer“ a „Santa Claus is Coming to Town“. Tipy na Vianočný darček pre mamu – 40 tipov

 

Vianočné pesničky

Vianočné pesničky

 

Deti si tiež radi spievajú koledy o Ježiškovi, ako napríklad „Jezulátko, Jezulátko“. Vianočne prianie 100+ Vianočné priania a vinše na Vianoce

 

Vianočne koledy Slovenské

 

Vianočne koledy Slovenské

 

 

Slovenské vianočné koledy sú tradičné piesne, ktoré sa spievajú počas Vianoc na Slovensku. Medzi najznámejšie slovenské vianočné koledy patria „Svätý Václave“ a „Sviatok máme“. Obidve tieto koledy sú o narodení Ježiša Krista a oslavujú príchod Vianoc. Okrem toho existujú aj iné slovenské vianočné koledy, ktoré sa zameriavajú na rodinu, priateľstvo a lásku, ako napríklad „Zasvätený deň“ a „Prichádza Kristus Pán“. Vianočné koledy sú dôležitou súčasťou slovenských Vianoc a sú sprevádzané hudbou a spevom.

 

Vianočné koledy akordy

 

Vianočné koledy akordy

 

Akordy sú skupiny hmatníkov na gitarových strunách, ktoré sa používajú pri hraní hudby. Ak chcete hrať vianočné koledy na gitaru, budete potrebovať akordy pre jednotlivé piesne. Tie najznámejšie vianočné koledy, ako napríklad „Jingle Bells“ a „We Wish You a Merry Christmas“, sú dostupné na internete s príslušnými akordmi.

 

Vianočné piesne

 

piesne

 

Stačí zadať do vyhľadávača „vianočné koledy akordy“ a budete mať k dispozícii zoznamy akordov pre rôzne vianočné koledy. Tiež existujú aplikácie a stránky, ktoré ponúkajú interaktívne akordové diagramy, takže si môžete vyskúšať hranie vianočných kolied na gitaru.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button