ReceptyRECEPTY

Slimáky so šunkou a syrom – recept

Slimáky so šunkou a syrom. Lístkové cesto s šunkou a syrom je lahodným pokrmom, ktorým môžete potešiť svoje chuťové poháriky. Jeho príprava je rýchla a jednoduchá, no ak chcete vylepšiť svoj recept a pridať niečo nové, skúste si ho pripraviť so slimákmi. V tomto článku sa dozviete, ako na to!

Slimáky so šunkou a syrom

 

Slimáky so šunkou a syrom

 

Výroba slimákov z lístkového cesta so šunkou a syrom je jednoduchá a rýchla. Recept zvládnete bez najmenších problémov. Najlepší a najchutnejší recept na túto pochú5ku. Môžete vyskúšať aj iné náplne ako napríklad, slaninu, pizza – kukuricu, mleté mäso a podobne. Veríme že vám tento recept a postup bude chutiť.

1. Zozbierajte si ingrediencie

 

Na prípravu slimákov budete potrebovať lístkové cesto, delenú šunku alebo šunkový salám, strúhaný syr a korenie podľa chuti. Okrem toho budete potrebovať špeciálny nástroj na slimáky – slimákovú formu.

 

2. Príprava cesta

 

Príprava cesta

 

Lístkové cesto rozbalte a nechajte ho odpočívať niekoľko minút pri izbovej teplote. Ak máte slimákovú formu, môžete cesto nakrájať na pásiky a jednotlivé pásiky zavinúť do slimákov. Ak slimákovú formu nemáte, môžete cesto nakrájať na štvorce a slimáky zavinúť ručne. Čo na obed cez týždeň

 

3. Príprava plnky – Slimáky so šunkou a syrom

 

Príprava plnky - Slimáky so šunkou a syrom

 

Do slimákov môžete použiť rôzne druhy plnky. V našom prípade použijeme delenú šunku alebo šunkový salám a strúhaný syr. Na každý slimák položte plátku šunky alebo salámu a posypte strúhaným syrom. Pridajte korenie podľa chuti. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

4. Pečenie

 

Pečenie

 

Pripravené slimáky uložte na plech a pečte v rúre vyhriatej na 180 stupňov Celzia asi 15 – 20 minút, kým slimáky nezarumenejú. Ktoré potraviny obsahujú železo

 

5. Podávanie – Slimáky so šunkou a syrom

 

Hotové slimáky môžete podávať ako samostatné jedlo alebo ako prílohu k hlavnému chodu. Skvelo sa hodia aj ako chrumkavý snack na rýchle občerstvenie.

 

Vyskúšajte tento recept na slimáky z lístkového cesta so šunkou a syrom a uvidíte, že sa stanú obľúbeným pokrmom nielen u detí, ale aj u dospelých. Bon appetit!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button