AKVARISTIKAAkvaristika

Ryba do malého akvária – 10 druhov rýb

Ryba do malého akvária. Ryby sú skvelým doplnkom do každého domova a akvárium môže byť skvelým miestom na ich pestovanie. Avšak, keď ide o malé akváriá, je dôležité zvoliť vhodné druhy rýb, ktoré sa tam zmestia a budú sa v nich cítiť dobre. V tomto článku sa pozrieme na 10 najlepších druhov rýb pre malé akváriá.

Ryba do malého akvária

 

Ryba do malého akvária

Pri výbere rýb do malého akvária je dôležité zohľadniť veľkosť akvária, požiadavky rýb na vodu a podmienky v akváriu. Tieto 10 druhov rýb a krevetiek sú vhodné pre malé akvária, ale vždy je dôležité pred nákupom skontrolovať, či sú rýby vhodné pre vaše akvárium a či sa budú dobre cítiť v spoločnosti ostatných rýb. Je tiež dôležité mať na pamäti, že aj malé akváriá potrebujú starostlivosť a údržbu, aby rýby mali zdravé prostredie na život.

1. Neonka (Paracheirodon innesi)

 

1. Neonka (Paracheirodon innesi)

Tieto malé a krásne ryby sú vhodné pre akváriá s objemom od 30 litrov. Radi sa zdržiavajú v skupinách a môžu žiť s inými druhmi rýb.

 

2. Gupka (Poecilia reticulata) 

 

Gupka (Poecilia reticulata) 

Tieto ryby sú veľmi populárne v akvaristike a sú vhodné pre akváriá s objemom od 20 litrov. Majú pestré farby a sú veľmi plodné.

 

3. Kardinálka (Tanichthys albonubes) – Ryba do malého akvária

 

Kardinálka (Tanichthys albonubes) - Ryba do malého akvária

Tieto ryby sú veľmi podobné neonkám a sú vhodné pre akváriá od 30 litrov. Sú veľmi odolné a ľahko sa rozmnožujú.

 

4. Korelovec (Corydoras paleatus)

Korelovec (Corydoras paleatus)

Tieto ryby sú vhodné pre akváriá od 40 litrov. Sú to dnožravé ryby, ktoré sa radi zdržiavajú v skupinách.

 

5. Škvrnitá sumca (Hypancistrus zebra) – Ryba do malého akvária

Škvrnitá sumca (Hypancistrus zebra) - Ryba do malého akvária

Tieto ryby sú vhodné pre väčšie akváriá, ale aj do malých akvárií s objemom od 50 litrov sa zmestia. Sú to nočné ryby, ktoré sú veľmi zdobné.

 

6. Endlerova gupka (Poecilia wingei)

Endlerova gupka (Poecilia wingei)

Tieto ryby sú podobné gupkám a sú vhodné pre akváriá s objemom od 20 litrov. Sú to veľmi plodné ryby a majú pestré farby. Kamene do akvária – 8 najlepších kameňov do akvária

 

7. Krevetka cherry (Neocaridina davidi) – Ryba do malého akvária

 

Krevetka cherry (Neocaridina davidi) - Ryba do malého akvária

Aj keď nie sú ryby, krevetky sú veľmi populárne v akvaristike a sú vhodné pre malé akváriá s objemom od 10 litrov. Sú to nenáročné zvieratá a sú veľmi zdobné. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

8. Moli (Poecilia sphenops)

Moli (Poecilia sphenops)

Tieto ryby sú vhodné pre akváriá s objemom od 30 litrov a sú veľmi odolné. Majú pestré farby a sú veľmi plodné. Rastliny do akvária – Top 10 rastlín a ako sa o ne starať

 

9. Trpasličia krevetka (Caridina multidentata) 

 

Trpasličia krevetka (Caridina multidentata) 

Aj tieto krevetky sú vhodné pre malé akváriá s objemom od 10 litrov. Sú to nenáročné zvieratá a sú veľmi efektívne v boji proti riasam.

 

10. Medúza (Aurelia aurita) – Ryba do malého akvária

 

Medúza (Aurelia aurita) - Ryba do malého akvária

Táto morská medúza je vhodná pre akváriá s objemom od 40 litrov a je veľmi dekoratívna. Potrebuje však špeciálne podmienky a starostlivosť. 

 

Okrem výberu vhodných druhov rýb do malého akvária je dôležité sa tiež zaoberať otázkou požiadaviek rýb na kvalitu vody a teplotu. Rôzne druhy rýb majú rôzne požiadavky, preto je dôležité zistiť, aké sú požiadavky týchto druhov rýb a prispôsobiť podmienky v akváriu ich potrebám. Ryba bojovnica – všetko o tejto nádhernej rybe

Ryba do malého akvária. V každom prípade, malé akvárium môže byť skvelým miestom pre pestovanie rýb a krevetiek. S vhodnými druhmi rýb a správnou starostlivosťou, môžete vytvoriť krásny a zdravý ekosystém, ktorý bude ozdobou vášho domova.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button