OmaľovánkyOMAĽOVÁNKY A KRESLENIE

Omaľovánka Morský koník 10 omaľovaniek morského koníka

Omaľovánka Morský koník je niektorý zo 46 druhov malých morských rýb rodu Hippocampus. „Hippocampus“ pochádza zo starogréckeho.Samo o sebe znamená híppos „kôň“ a kámpos „morská príšera“. Morské koníky, ktoré majú hlavu a krk pripomínajúce koňa, sa vyznačujú aj segmentovým kosteným pancierom, vzpriameným držaním tela a stočeným predlhovastým chvostom. Spolu s dierkavcami a morskými koníkmi (Phycodurus a Phyllopteryx) tvoria čeľaď Syngnathidae.

 

Omaľovánka Morský koník

 

Omaľovánka Morský koník Omaľovánka Morský koník

Omaľovánka Morský koník

 

Morské koníky sa vyskytujú najmä v plytkých tropických a miernych slaných vodách na celom svete, približne od 45° j. z. š. do 45° s. z. š. Žijú v chránených oblastiach, Omaľovánka Morský koník ako sú porasty morskej trávy. Ústia riek, koralové útesy a mangrovové porasty. Štyri druhy sa vyskytujú v tichomorských vodách od Severnej Ameriky po Južnú Ameriku. V Atlantiku sa Hippocampus erectus vyskytuje od Nového Škótska po Uruguaj. H. zosterae, známy ako trpasličí morský koník, sa vyskytuje na Bahamách.

 

Najkrajšie omaľovánky morského koníka

 

Najkrajšie omaľovánky morského koníka Najkrajšie omaľovánky morského koníka Najkrajšie omaľovánky morského koníka

 

Kolónie sa našli aj v európskych vodách, napríklad v ústí Temže.

V Stredozemnom mori žijú tri druhy: H. guttulatus (morský koník s dlhým rypákom), H. hippocampus (morský koník s krátkym rypákom) a H. fuscus (morský koník). Tieto druhy si vytvárajú teritóriá; samce sa zdržiavajú na ploche 1 m2, zatiaľ čo samice sa pohybujú na ploche približne stonásobne väčšej. Účesy pre riedke vlasy.

 

Kreslená Omaľovánka Morský koník

 

Kreslená Omaľovánka Morský koník Kreslená Omaľovánka Morský koník

 

Pred rozmnožovaním sa morské koníky môžu dvoriť niekoľko dní. Vedci sa domnievajú, že dvorenie synchronizuje pohyby a reprodukčné stavy zvierat, aby samec mohol prijať vajíčka, keď je samica pripravená ich nakladať. Počas tohto obdobia môžu meniť farbu. Omaľovánka Morský koník plávať vedľa seba držiac sa za chvosty alebo sa chvostom chytiť toho istého vlákna morskej trávy a unisono krúžiť v takzvanom „predsvadobnom tanci“. Nakoniec sa pustia do „pravého dvorného tanca“, ktorý trvá približne 8 hodín a počas ktorého samec čerpá vodu cez vak na vajíčka na svojom trupe, ktorý sa rozširuje a otvára, aby ukázal svoju prázdnotu. Omaľovánka princezná – 50+ Omaľovánky princezná.

 

Vymaľuj si Morského koníka

 

Vymaľuj si Morského koníka Vymaľuj si Morského koníka

 

Keď vajíčka samice dosiahnu zrelosť, samica a jej partner sa zbavia všetkých kotiev a spolu s ňou sa plavia smerom nahor. Z morskej trávy, pričom sa často pri stúpaní špirálovito otáčajú. Vzájomná interakcia trvá približne 6 minút a pripomína pytačky. Samička Omaľovánka Morský koník potom odpláva až do nasledujúceho rána a samec sa vráti k nasávaniu potravy cez rypák. Samička vloží svoj vajíčkovod do samcovho vačku a nakladie desiatky až tisíce vajíčok. Keď samica uvoľní vajíčka, jej telo sa zmenší, zatiaľ čo jeho sa zväčší. Oba živočíchy sa potom ponoria späť do morskej trávy a ona odpláva preč. Skunk Coloring Pages: 14 Free Colorings Book

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button