OmaľovánkyOMAĽOVÁNKY A KRESLENIE

Omaľovánka surikata 10 najkrajších omaľovaniek surikaty

Omaľovánka surikata alebo surikata je malá mangusta žijúca v južnej Afrike. Vyznačuje sa širokou hlavou, veľkými očami, špicatým ňufákom, dlhými nohami, tenkým zužujúcim sa chvostom a žíhaným vzorom srsti. Dĺžka hlavy a tela je približne 24 – 35 cm a hmotnosť sa zvyčajne pohybuje od 0,62 do 0,97 kg.

 

Omaľovánka surikata

 

Omaľovánka surikata Omaľovánka surikata

Omaľovánka surikata

 

Srsť je svetlosivá až žltohnedá so striedavými, slabo ohraničenými svetlými a tmavými pásmi na chrbte. Omaľovánka surikata majú predné labky prispôsobené na kopanie a majú schopnosť termoregulácie, aby prežili v drsnom a suchom prostredí. Rozoznávajú sa tri poddruhy. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

 

Vymaľuj si surikatu

 

Vymaľuj si surikatu

Vymaľuj si surikatu

Vymaľuj si surikatu

 

Surikaty sú vysoko sociálne a vytvárajú svorky pozostávajúce z dvoch až 30 jedincov, ktoré obývajú domovské okrsky s rozlohou približne 5 km2 . Vo všeobecnosti existuje sociálna hierarchia – dominantné jedince vo svorke sa rozmnožujú a produkujú potomstvo a podriadení členovia, ktorí sa nerozmnožujú, poskytujú altruistickú starostlivosť o mláďatá. K rozmnožovaniu dochádza počas celého roka s vrcholom počas silných dažďov; po 60 až 70 dňoch gravidity sa narodí vrh troch až siedmich mláďat.

Kreslená surikata

 

Kreslená surikata

 

Žijú v skalných štrbinách v kamenistých, často vápencových oblastiach a vo veľkých norách na rovinách. Systémy nôr s priemerom zvyčajne 5 m a približne 15 otvormi sú rozsiahle podzemné siete pozostávajúce z dvoch až troch úrovní tunelov. Omaľovánka surikata tieto tunely sú v hornej časti vysoké približne 7,5 cm a nižšie sú širšie a zasahujú až 1,5 m do zeme. Nory majú miernu vnútornú teplotu a poskytujú príjemnú mikroklímu, ktorá surikaty chráni v nepriaznivom počasí a pri extrémnych teplotách. Coloring Pages Cute Animals for Kids to Enjoy

 

Omaľovánka surikata pre deti na vytlačenie

 

Omaľovánka surikata pre deti na vytlačenie

 

Surikaty sú aktívne počas dňa, väčšinou skoro ráno a neskoro popoludní; zostávajú neustále v strehu a pri vycítení nebezpečenstva sa stiahnu do nory (alebo „boltholes“). Omaľovánka surikata pre deti na vytlačenie. Na vzájomnú komunikáciu používajú širokú škálu volaní na rôzne účely, napríklad na vyvolanie poplachu pri spozorovaní predátora. Surikaty sú primárne hmyzožravé, živia sa najmä chrobákmi a motýľmi, ale v ich potrave sú aj obojživelníky, článkonožce, malé vtáky, plazy a rastlinný materiál.

 

Surikaty sa bežne vyskytujú v suchých, otvorených biotopoch s malým výskytom drevinovej vegetácie v juhozápadnej Botswane, západnej a južnej Namíbii, severnej a západnej Južnej Afrike; ich areál sotva zasahuje do juhozápadnej Angoly. Populácie surikát nie sú nijako významne ohrozené, preto sú v Červenom zozname IUCN zaradené do kategórie najmenej ohrozených druhov. Surikaty sú hojne zobrazované v televízii, filmoch a iných médiách. Omaľovánka jednorožec 50+ Omaľovánky jednorožcov. 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button