DizajnDIZAJN

Mobilný dom – všetko o mobilnom dome, rady a typy

Mobilný dom poznáme ako najrýchlejší, najlacnejší a najjednoduchší spôsob, ako zaobstarať vlastný pohodlný, kompletne vybavený a zariadený, ktorý možno využívať ako chatu, miesto, na relax alebo aj miesto na bývanie.

Ako je mobilný dom riešený?

 

Mobilný dom - všetko o mobilnom dome, rady a typy 

 

Nepotrebujete stavebné povolenie, projektové vízum atď. pretože montovaný mobilný dom, pripevnený na trvalom podvozku s kolesami. Netreba teda pripravovať potrebné  základy na mieste, kde mobilný dom postavíte teda priveziete.

Stopercentne ekologický nielen preto, že materiály, z ktorých vyrobený, sú šetrné k životnému prostrediu a dajú sa recyklovať, ale aj preto, že jeho umiestnenie na mieste nijako nepoškodzuje prírodu a životné prostredie.

 

Kde umiestniť mobilný dom?

 

Kde umiestniť mobilný dom

 

Možno umiestniť (podobne ako karavany) všade: pri pláži, v horách, v chránených zónach (ako Natura 2000), rezerváciách, kempoch, na farmách, v poľovných revíroch, na neregulovaných pozemkoch atď. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

 

Stavebné povolenie na mobilný dom

 

Takže, nepotrebujete naň stavebné povolenie. Stavebné povolenie na mobilný dom. Mobilné domy: výborné riešenie ak máte pozemok a chcete na ňom rýchlo vybudovať nejakú chatu alebo proste miesto, kde môžete chodiť relaxovať, tento dom jednoduchým riešením.

 

Bývať v mobilnom dome?

 

Bývať v mobilnom dome

 

Ak hľadáte miestečko lásky, alebo vám stačí malý priestor na bývanie, určite sa v mobilnom dome dá bývať.
Ak by ste sa teda rozhodli v mobilnom dome bývať a žijete v chladnej oblasti napr. na severe Slovenska. Určite vám ho odporúčam zatepliť. V lete je tam príjemne teplo ale v zime už dosť chladno. Ak by ste teda rozhodli dom zatepliť a napr. pristaviť terasu, alebo niečo iné, stavebné povolenie už potrebujete.

 

Je zavedená voda a elektrika do mobilného domu?

 

Tento dom vás očarí svojím výborným riešením. Je komplet vybavený a zariadený (nábytok, postele, kuchyňa….), stačí už len pripojiť na elektriku, či vodu. Elektrika, taktiež zavedená v celom dome ako aj voda. Stačí sa pripojiť na hlavný prívod. Je zavedená voda a elektrika do mobilného domu.

V Európe sa ročne predá až 30 000 mobilných domov – najmä kempingom a jednotlivcom – a tempo rastu produkcie je 15 %. Na Slovensku sa mobilné domy len rozbiehajú a málo kto o nich vie. Ale určite sa v blízkej budúcnosti rozbehnú. S detektorom kovu našiel poklad v hodnote 10 000 eur.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button