CUDZÍ JAZYKUčivo

Mesiace po nemecky – Nemecké mesiace

Mesiace po nemecky. Nemecké mesiace. Základom učenia sa akéhokoľvek jazyka je oboznámiť sa s tým, ako hovoriť o dňoch, týždňoch, mesiacoch a rokoch. Zvládnutie komunikácie o kalendári je dôležitým elementárnym míľnikom pri učení sa komunikácie v novom jazyku a dáva študentom možnosť vyjadriť, kedy presne sa nejaká udalosť odohrala (alebo odohrá).

Nemecké mesiace

 

Nemecké mesiace

 

Prečítajte si ďalšie informácie o tom, ako hovoriť o nemeckých mesiacoch v roku, dňoch v týždni a rôznych ročných obdobiach, ako aj o najlepšom ročnom období na návštevu Nemecka. Nemecké mesiace v roku. Aké sú nemecké mesiace? Mesiace po nemecky.

Začnime od začiatku, nemecký výraz pre mesiac je Monat (mor-nart), množné číslo Monate (mor-nart-a). Používatelia angličtiny a (niektorých iných jazykov) si možno vydýchnu, keď zistia, že zoznam mesiacov v nemčine nevyzerá príliš odlišne od toho, čo už poznajú, ale je dôležité osvojiť si presný pravopis aj výslovnosť nemeckých názvov mesiacov, ktoré budú pravdepodobne dosť odlišné.

 

Mesiace po nemecky

 

Mesiace po nemecky

 

Nemecké mesiace v roku sa píšu a vyslovujú takto:

 

 1. Januar (yah-noo-ahr) – Január
 2. Februar ( fay-broo-ahr) – Február
 3. März (mehrtz) – Marec
 4. April (ah-pril) – Apríl
 5. Mai (my) – Máj
 6. Juni (yoo-nee) – Jún
 7. Juli (yoo-lee) – Júl
 8. August (ow-goost) – August
 9. September (zehp-tehm-ber) – September
 10. Oktober (ok-toh-ber) – Október
 11. November (no-vehm-ber) – November
 12. Dezember (de-tsem-ber) – December

 

Ak chcete naznačiť, že sa udalosť odohráva v určitom mesiaci, použite slovo im: im Januar (v januári). Skratky mesiacov sa vyjadrujú pomocou prvých troch písmen celého názvu, napr. skratka septembra je „Sep“. Darček pre otca : 22 tipov na darček pre otca

 

Nemecké ročné obdobia – Mesiace po nemecky

 

Nemecké ročné obdobia - Mesiace po nemecky

Aké sú ročné obdobia v nemčine? Nemecká jar trvá od marca do mája. Leto trvá od júna do augusta a jeseň v mesiacoch september, október a november. Nemecká zima trvá od decembra do februára. Nemecké hodiny a kalendár sa však riadia pravidlami letného času.

Ako sa píšu a vyslovujú ročné obdobia v nemčine:

Frühling (frew-ling) – Jar
Sommer (zom-mer) – Leto
Herbst (hehrpst) – jeseň
Winter (vin-ter) – zima

Aké je počasie v Nemecku počas celého roka

Počasie v Nemecku je vo všeobecnosti veľmi sezónne. Letá sú teplé až horúce a zima, najmä na severovýchode, môže byť veľmi chladná, ale v rámci pomerne veľkej krajiny sa to líši. Napríklad severozápadné a pobrežné Nemecko má prímorské podnebie s oblačnými, miernymi zimami a teplými letami. Mesiace po nemecky. Dni v týždni po nemecky – Naučte sa dni v týždni.

 

Počasie môže byť tiež dosť premenlivé, najmä na jar: majte na pamäti príslovie April, April, er macht, was er will (apríl, apríl, robí si, čo chce).

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button