HISTÓRIA A DINOSAURYZaujímavosti

Historické príšery Top 10 historických príšer

Historické príšery Top 10 historických príšer . Historické príšery z celého sveta .Mýty a legendy o monštrách a príšerách .Článok o historických príšerách . 

10. Oni Japonsko – Historické príšery

 

10. Oni Japonsko Historické príšery

Vyobrazenia oni sa veľmi líšia, ale zvyčajne sú vykreslené ako odporné, gigantické bytosti s ostrými pazúrmi, strapatými vlasmi a dvoma dlhými rohmi, ktoré im vyrastajú z hláv. Väčšinou sú humanoidi, ale občas sa prejavia neprirodzenými vlastnosťami, ako je nepárny počet očí alebo prsty na rukách a nohách navyše. Ich pokožka môže mať ľubovoľný počet farieb, ale obzvlášť častá je červená a modrá. Ich divoký vzhľad zvyšujú iba bedrové rúcha, ktoré majú tendenciu nosiť. Je tu tiež veľmi zrejmá podobnosť s čertmi v židovsko-kresťanskej tradícii.

9. Ogre Francuzsko – Historické príšery

 

9. Ogre Francuzsko Historické príšery


Ogre je veľká, zlá a ohavná humanoidná príšera. Zlobri sú často vykresľovaní v rozprávkach a folklóre ako živiaci sa ľuďmi a objavili sa v mnohých klasických dielach literatúry. Zlobri sú často vykreslení s veľkou hlavou, bohatými vlasmi a bradami, obrovským bruchom a silným telom.

Najväčšia jaskyňa na svete – 8 najväčších jaskýň na svete

8. Upír slovanský – Historické príšery

 

8. Upír slovanský Historické príšery


Upíri sú mytologické alebo folklórne bytosti, ktoré sú známe tým, že sa živia ľudskou krvou alebo životnou silou, ale v niektorých prípadoch môžu byť korisťou zvierat. Aj keď majú upíri rôzne vlastnosti podľa toho, ktorú tradíciu človek číta, vo väčšine prípadov sú označovaní ako oživené mŕtvoly, ktoré sa živia odčerpávaním a konzumáciou krvi živých bytostí. Tento výraz bol popularizovaný na začiatku 18. storočia a vznikol z folklóru juhovýchodnej Európy, najmä Balkánu a Grécka. Historické príšery Folklórni upíri boli zobrazovaní ako nemŕtve bytosti, ktoré navštevovali blízkych a spôsobovali neplechu alebo smrť v štvrtiach, ktoré obývali, zatiaľ čo žili. Mali na sebe rúška, neniesli tesáky a často sa o nich hovorilo, že sú bledy a majú červenú alebo tmavú tvár.

7. Egyptská múmia – Historické príšery

 

7. Egyptská múmia Historické príšery


Múmia je mŕtvola, ktorej pokožka a sušené mäso sa zachovalo pri vystavení chemikáliám, extrémnemu chladu, veľmi nízkej vlhkosti alebo nedostatku vzduchu. Existujú populárne (väčšinou vysoké) povesti o kliatbách, ktoré súvisia s porušením hrobiek mumifikovaných tiel alebo samotných múmií. Tieto príbehy o kliatbách nakoniec vedú k modernému fiktívnemu pohľadu na chodiace múmie

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

6. Vlkodlak germánsky

6. Vlkodlak germánsky Historické príšery


Vlkodlaci sú mytologickí alebo folklórni ľudia so schopnosťou pretvoriť sa na vlka alebo na vlku podobného tvora, či už úmyselne pomocou mágie, alebo po tom, ako sa mu dostane kliatby.Historické príšery  Stredoveký kronikár Gervase z Tilbury spájal transformáciu s výskytom úplňku; existujú však dôkazy, že asociácia existovala medzi starými Grékmi, ktorá sa objavuje v Petroniových spisoch. Niektoré moderné špekulácie naznačujú, že viera vo vlkolaky (a upíry) môže pochádzať zo skutočných lekárskych prípadov ľudí trpiacich porfýriou.

5. Škriatok anglosaský

5. Škriatok anglosaský Historické príšery

Historické príšery Goblin je zlé, zlomyseľné stvorenie folklóru, ktoré sa často označuje ako groteskne znetvorený alebo fantóm podobný gnómovi. Škriatkovia môžu mať rôznu výšku od trpaslíka po človeka. Pripisujú sa im rôzne (niekedy protichodné) schopnosti, temperament a vzhľad v závislosti od príbehu a krajiny pôvodu. V niektorých prípadoch boli škriatkovia klasifikovaní ako neustále otravné malé stvorenia.

4. Ghoul na Strednom východe

 

4. Ghoul na Strednom východe Historické príšery

 

Démon je príšera zo staroarabského folklóru, ktorá sídli na pohrebiskách a iných neobývaných miestach. V staroarabskom folklóre patrili ghulovia k diabolskej triede džinov (duchovia – odkiaľ džin pochádza) a hovorilo sa o nich, že sú potomkami Iblisa, moslimského kniežaťa temnoty (satan). Boli schopní neustále meniť formu, ale ich prítomnosť bola vždy rozpoznateľná podľa ich nezmeniteľného znamenia: zadkových kopýt. Historické príšery Prilákalo by to neopatrných cestujúcich na pustý odpad, aby ich zabili a zožrali. Tvor tiež lovil malé deti, lúpil hroby a jedol mŕtvych.

 

3. Banshee Celtic

3. Banshee Celtic

Podľa legendy Banshee narieka okolo domu, ak má niekto v dome zomrieť. Keď sa naraz objavilo niekoľko banshees, naznačovalo to smrť niekoho veľkého alebo svätého. Príbehy niekedy rozprávajú o tom, že žena, aj keď sa jej hovorilo víla, bola duchom, často konkrétnou zavraždenou alebo ženou, ktorá zomrela pri pôrode. Sú často oblečené v bielej alebo sivej farbe a často majú dlhé svetlé vlasy, ktoré si česajú strieborným hrebeňom. Iné príbehy ich zobrazujú oblečené v zelenej, červenej alebo čiernej farbe so sivým plášťom.

2. Gorgon grécky

2. Gorgon grécky


Historické príšery V gréckej mytológii bolo Gorgon brutálne ženské monštrum s ostrými tesákmi a vlasmi živých jedovatých hadov. Gorgóny sú niekedy znázornené ako krídla zo zlata, medené pazúry a kly diviakov. Podľa mýtov videnie tváre Gorgona zmenilo dotičného na kameň. Homér hovorí iba o jednom Gorgonovi, ktorého hlava je v Iliade znázornená ako uveznená v strede Zeusovej zátoky. Hesiodos zvyšuje počet Gorgónov na tri: Stheno (mocný), Euryale (krajný prameň) a Medusa (kráľovná) a robí z nich dcéry morského boha Phorcysa a Keta. Ich domov je na najvzdialenejšej strane západného oceánu; podľa neskorších orgánov v Líbyi. Z troch Gorgónov je smrteľná iba Medúza.

1. Zombie Latinskoameričan

 

1. Zombie Latinskoameričan

Historické príšery Zombie je oživené ľudské telo bez vedomia. V súčasných verziách sú to väčšinou mŕtvoly. Príbehy zombie vznikli v afrokaribskom systéme duchovnej viery vo vúdú. Ostatné príšernejšie verzie zombie sa stali základom modernej hororovej fikcie, kde sú privedené späť z mŕtvych nadprirodzenými alebo vedeckými prostriedkami a jedia mäso alebo mozog živých. Majú veľmi obmedzenú inteligenciu a nemusia byť pod priamou kontrolou nikoho.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button