DOBRÉ RADY K VARENIURecepty

Čo sa varí na silvestra – predjedlá, jedlá aj chuťovky

Čo sa varí na silvestra? Silvester je časom, keď sa radi spájame s rodinou a priateľmi a oslavujeme príchod nového roku. A čo k tomu patria? Samozrejme, výnimočné a chutné jedlá! Niektoré jedlá majú v rôznych kultúrach a krajinách tradičný význam a sú neodmysliteľnou súčasťou silvestrovských osláv.

 

Slávnostné predjedlá – Čo sa varí na silvestra

 

Slávnostné predjedlá - Čo sa varí na silvestra

 

Silvestrovský večer je skvelou príležitosťou na to, aby sme sa pohostili rôznymi lahôdkami už od úvodu osláv. Predjedlá by mali byť ľahké, no zároveň elegantné a príťažlivé. Medzi obľúbené predjedlá patria šaláty s krevetami, syrové dosky so šunkou a salámou, grilované zeleninové špízy a rôzne druhy dipov s čerstvým chlebom.

 

Hlavné jedlá pre najväčších gurmánov

 

Hlavné jedlá pre najväčších gurmánov

 

Pre mnohých je hlavným bodom silvestrovského menu maso, najčastejšie hovädzie alebo mäso z hydiny. Hovädzie mäso s omáčkou, pečená krkovička, husacie alebo kačacie mäso s jablkami sú len niektoré z možností, ktoré môžete zvážiť. Nezabúdajte na prílohy, ako sú vianočné zemiakové šaláty, šampiňónové rizoto alebo kyslá kapusta, ktoré dokážu jedlá ešte viac obohatiť.

 

Vegetariánske a vegánske alternatívy

 

Vegetariánske a vegánske alternatívy

 

Ak preferujete rastlinnú stravu, nezúfajte! Existuje množstvo skvelých vegetariánskych a vegánskych jedál, ktoré si môžete pripraviť na silvestra. Napríklad kuskusový šalát s čerstvou zeleninou a ovocím, pečený tekvicový závitok, alebo šampiňónové rizoto s bylinkami.

 

Vaši hostia budú nadšení, keď zistia, že sa o nejedláte živočíšne produkty a pritom ste im pripravili neskutočne chutné jedlo. Pre vegánov je ideálnou voľbou napríklad pečená tekvica plnená špaldovou kašou a zeleninou alebo quinoa s grilovanou zeleninou a avokádom. Pre vegetariánov môžete pripraviť napríklad parmazánom oblátané huby, falafel s omáčkou tahini alebo pesto cestoviny so špenátom a piniovými orieškami.

 

Nezabudnite na sladkosti! – Čo sa varí na silvestra

 

Nezabudnite na sladkosti! - Čo sa varí na silvestra

 

Silvester je časom slávností a prekvapení, a čo by to bolo bez sladkostí? Ponúknite svojim hosťom výber rôznych dezertov, aby si mohli vybrať podľa svojich chutí. Tradičné sladkosti ako napríklad šampanské torty, lievance so šľahačkou a ovocím alebo vianočné perníčky sú vždy vítané. Ak máte radi niečo netradičné, môžete vyskúšať napríklad čokoládový fondue so sezónnym ovocím alebo dezert súčasťou ktorého je slávna šampanská.

 

Osviežujúce nápoje pre oslávenca

 

Pri oslavách silvestra nesmie chýbať ani výber chutných nápojov. Okrem klasického šampanského môžete ponúknuť aj rôzne osviežujúce koktaily a nealkoholické nápoje. Pre tých, ktorí preferujú bezalkoholické možnosti, sú ideálnym výberom ovocné šťavy, limonády alebo osviežujúce bylinkové nápoje s ľadom. Pre tých, ktorí uprednostňujú alkoholické nápoje, môžete pripraviť napríklad cosmopolitan, mojito alebo šampanské koktaily s čerstvým ovocím.

 

Zábava a radovánky

 

Silvestrovská oslava je nielen o jedle, ale aj o zábave a radovánkach. Po výbornej večeri môžete pripraviť rôzne hry a aktivity, ktoré pridajú vzrušenie do večera a pomôžu vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru.

 

Hry na stôl – Čo sa varí na silvestra

 

Hry na stôl - Čo sa varí na silvestra

 

Zahrňte do večera hry ako poker, blackjack alebo ruletu. Zábava na stôle zaručí vzrušenie a súťaživosť medzi účastníkmi.

 

Karaoke

 

Pre tých, ktorí majú rádi spev, pripravte karaoke súťaž. Vyberte široký výber piesní a nechajte hosťov zasadiť sa do úlohy karaoke hviezdy.

 

Tanečná parketa – Čo sa varí na silvestra

 

Vytvorte tanečnú atmosféru so skvelou hudbou a osviežujúcimi rytmami. Výber skladieb môžete prispôsobiť vkusu hostí a pustiť sa do tancovania až do rána.

 

Ohňostroj

 

Ak je to možné a povolené v mieste, kde oslavu organizujete, zorganizujte ohňostroj na privítanie nového roku. Ohňostroj je vždy ohromujúci zážitok a vytvorí magickú atmosféru.

 

Oslava súčasťou osláv

 

Nezabudnite na tradíciu odpočítavania posledných sekúnd starého roka a vítania nového roku s veselím a radostným prskaním šampanského alebo petárd. Novoročné prianie, sms, želania, 100+ prianí

 

Pamätajte na bezpečnosť

 

Pri organizácii silvestrovských osláv nezabudnite na bezpečnosť. Venujte pozornosť bezpečnému manipulovaniu s ohňostrojom, zabezpečte dostatok bezpečnostných opatrení, ako je hasenie požiarov, a tiež upozornite hostí na zodpovednú konzumáciu alkoholu a jazdu pod vplyvom alkoholu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Vychutnajte si Silvester plný chutí a veselosti a privítajte nový rok s úsmevom na tvári a radosťou v srdci. Nech je váš Silvester jedinečný a nezabudnuteľný!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button