Bojové umenie Top 8 bojových umení na svete .Najlepšie Bojové umenie na svete . Pozrite si najlepšie bojové umenia z celého sveta .Ako trénovať.
Bojové umenie má dlhú históriu najmä na ďalekom východe . V dnešnej dobe sa bojové umenia trénujú predovšetkým na sebaobranu alebo telesné a duševné zdravie . Bojové umenia dosť preslávili hlavne filmy pozrite si Top 10 najlepšie filmy o bojovom umení .No dnes sme si pre vás pripravili 8 najlepších bojových umení .
Obsah článku:
1. Thajský box Bojové umenie
Thajský box je bojový šport pochádzajúci z Thajska. Thajský box je známy aj ako umenie ôsmich končatín, pretože v zápase sa využívajú údery päsťami, údery lakťami, kopy nohou a kolená. Thajský box má pôvod vo vojenskom výcviku, ktorý Thajská armáda vykonáva už niekoľko storočí, pretože tento bojový štýl vznikol vo vojnách v boji muža proti mužovi. Thajský box má bohatú kultúru a tradície, vychádzajúce z budhizmu a animizmu.
2. Nindžucu
Nindžucu je bojové umenie, stratégia a taktika špionáže, sabotáže a iných druhov skrytého vedenia boja vo feudálnom Japonsku. Ninja zbrane 10 najlepších a najsmrteľnejších zbraní ninjov. Bojovník používajúci systém nindžucu sa nazýval šinobi-no-mono ,skrátene šinobi . Po Druhej svetovej vojne sa rozšírilo pomenovanie nindža, ktoré vzniklo alternatívnym čítaním znakov . Ženy bojovníčky sa nazývajú kunoiči.Ninja filmy :10 najlepších filmov o ninjoch .
3. Karate
Karate je bojové umenie pochádzajúce z japonského ostrova Okinawa. V športovom karate existujú dve disciplíny – kata a kumite. Vyvinulo sa z pôvodného bojového umenia ostrovov Rjúkju pod vplyvom čínskych bojových umení.
4. Taekwondo Bojové umenie
Taekwondo je pomerne nový kórejský bojový šport a bojové umenie bez použitia zbraní, zameraný najmä na sebaobranu, sebaovládanie a zdravú sebadôveru. Taekwondo Má zaručiť úplné využitie sily a rýchlosti ľudského tela. Charakteristická je hlavne kopacia technika. Od 27. olympijských hier v Sydney je jedným z olympijských športov.
5.Aikido Bojové umenie
Aikido je jedným z najmladších japonských bojových umení. Je syntézou pôvodných bojových umení (aiki jutsu, ju jutsu, ken jutsu, daito ryu, yagyu, a mnoho ďalších), z ktorých boli vynechané pôvodné smrtiace prvky. Je typické najmä stratégiou obrany založenej na neinvazívnom odvrátení útoku a následnom zabránení ďalšej konfrontácii (väčšinou formou znehybnenia útočníka tzv. „pákou“ na lokálne miesto). Myšlienkou aikida je neagresivita, ktorá vníma boj len ako poslednú formu riešenia konfliktov. Na rozdiel od ostatných bojových umení má aikido chrániť zdravie nielen obrancu, ale aj útočníka. Cvičenie tohto bojového umenia má rozvíjať cvičiaceho jedinca po fyzickej aj psychickej stránke.
Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov
6. Kung – fu Bojové umenie
Kung fu pochádza z Číny a tiež životný štýl. Samotný termín označuje všeobecne nadobudnuté schopnosti alebo zručnosť. Samotné bojové umenie je ťažko zaškatuľkovať, pretože od svojich počiatkov v Šaolinských kláštoroch sa rozvinulo do nespočetných foriem a štýlov. Kung fu využíva rozmanité bloky, údery, kopy, chmaty, tlakové body a zbrane, mnoho techník a štýlov naberá inšpiráciu z prírody, resp. zvierat (modlivka, tiger, had…). Tak, ako mnohé iné bojové umenia, aj kung-fu učí nielen sebaobranu a boj, ale aj duševnú vyrovnanosť a harmóniu tela a mysle.
7. Džudo
Džudo je spôsob sebaobrany ale najmä olympijský šport, ktorý všestranne rozvíja telesnú zdatnosť ako aj psychickú odolnosť cvičenca. Filozofia džuda kladie veľký dôraz na techniku a psychické schopnosti, prostredníctvom ktorých dokáže džudista v prípade potreby eliminovať aj podstatne silnejšieho protivníka. Nezanedbateľnou súčasťou cvičenia džudo je aj jeho etika, ktorá prispieva k harmonickému rozvoju osobnosti cvičiaceho.
8. Wu-šu
Wu-šu alebo wušu je čínske bojové umenie. Počiatky tohto starobylého bojového umenia siahajú do severočínskej provincie Chenan, kde leží legendárny kláštor Šaolin. Je to významné rodisko kungfu, teda čínskeho mentálneho boxu. Vznik niektorých štýlov je však pripisovaný spojeniu starogréckeho umenia pankration a grécko-rímskeho zápasenia. Zásluhu na tom malo najmä dobyvačné správanie sa Alexandra Veľkého.