SLUŽBY A ZAMESTNANIEŽivotný štýl

Ako sa stať letuškou – 8 krokov k úspechu

Ak sa chcete stať letuškou, musíte byť pripravení na tvrdú prácu a vysokú konkurenciu. Avšak, ak máte vášeň pre cestovanie a prácu s ľuďmi, môže byť táto kariéra pre vás veľmi uspokojujúca a zábavná.

Ako sa stať letuškou

 

Ako sa stať letuškou

 

V kariére letušky je dôležité byť flexibilný a pripravený pracovať v rôznych časových pásmach a na rôznych miestach. Ako sa stať letuškou. Pretože pracujete s cestujúcimi z rôznych krajín a kultúr, je tiež dôležité, aby ste boli kultúrne citliví a mali dobré komunikačné zručnosti.

 

Vzhľadom na vysokú konkurenciu medzi uchádzačmi o pozíciu letušky je dôležité mať dobré zručnosti a skúsenosti v oblasti služieb zákazníkom, pohostinstva alebo predaja. Ak máte vášeň pre cestovanie a máte ambíciu pracovať v tejto oblasti, môže byť kariéra letušky pre vás veľmi uspokojujúca a zábavná.

1. Splňte základné požiadavky

 

Predtým ako sa budete môcť uchádzať o prácu letušky, musíte splniť niektoré základné požiadavky. Patria sem minimálny vek, výška, dobré zdravie a znalosť angličtiny. V niektorých prípadoch sa môžu požadovať aj ďalšie jazykové znalosti.

 

2. Získajte kvalifikácie

 

Získajte kvalifikácie

Kvalifikácie pre letušku sa líšia v závislosti od krajiny a spoločnosti, pre ktorú chcete pracovať. Väčšinou je potrebné absolvovať kurz pre letušky, ktorý zahŕňa teoretické a praktické školenie. Tieto kurzy sú väčšinou platené a trvajú niekoľko týždňov.

 

3. Získajte skúsenosti – Ako sa stať letuškou

 

Pri hľadaní práce ako letuška môže byť veľkou výhodou akékoľvek predchádzajúce skúsenosti v oblasti služieb zákazníkom, predaja alebo pohostinstva. Ak nemáte žiadne skúsenosti, môžete sa pokúsiť získať nejaké skúsenosti v oblasti dobrovoľníctva alebo pracovať v obchode alebo reštaurácii.

 

4. Uchádzajte sa o prácu

 

Po získaní skúsenosti sa môžete uchádzať o prácu ako letuška. Väčšina leteckých spoločností má svoje webové stránky, na ktorých sa môžete prihlásiť. Prihlásiť sa môžete aj cez personálne agentúry, ktoré vyhľadávajú zamestnancov pre letecké spoločnosti.

 

5. Pripravte sa na pohovor

 

Ak budete pozvaní na pohovor, pripravte sa na to, že vám položia otázky týkajúce sa vašej osobnosti, zručností a skúseností. Môže sa tiež stať, že vám budú klásť otázky týkajúce sa situácií, s ktorými sa môžete stretnúť počas letu. Pripravte sa na to, aby ste ukázali svoje komunikačné a medziľudské zručnosti. Ako sa pripraviť na pohovor – 10 tipov

 

6. Absolvujte výcvik – Ako sa stať letuškou

 

Absolvujte výcvik - Ako sa stať letuškou

Ak vás vyberú na pozíciu letušky,budete musieť absolvovať niekoľkotýždňový výcvik, ktorý zahŕňa teoretické a praktické školenie. Výcvik vám poskytne všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete na to, aby ste mohli pracovať ako letuška a zabezpečiť bezpečnosť a pohodlie cestujúcich.

 

7. Pracujte ako letuška

 

Pracujte ako letuška

Keď už máte svoju prácu, pracujete ako letuška a máte na starosti bezpečnosť a pohodlie cestujúcich. Ako sa stať letuškou? Preto musíte byť pripravení na rôzne situácie, ktoré sa môžu počas letu vyskytnúť. Medzi vaše úlohy patrí poskytovať bezpečnostné pokyny, sprevádzať cestujúcich k sedadlám, zabezpečovať ich pohodlie a potreby počas letu, poskytovať občerstvenie a podobne. Okrem toho by ste mali byť schopní riešiť neočakávané situácie a problémy, ako sú zdravotné problémy cestujúcich, požiadavky na zmenu letu alebo zrušenie letu. Účesy pre riedke vlasy

 

8. Rozvíjajte sa v kariére – Ako sa stať letuškou

 

Po niekoľkých rokoch práce ako letuška môžete mať možnosť postúpiť na manažérske alebo iné vedúce pozície v leteckej spoločnosti. V niektorých prípadoch môžete tiež prejsť na pozíciu kapitána alebo iného člena posádky.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button