RADY DO DOMÁCNOSTIŽivotný štýl

Kde sa dáva aviváž do práčky – čo treba vedieť

Kde sa dáva aviváž do práčky? Aviváž je neoddeliteľnou súčasťou prania, pretože dodáva odevom príjemnú vôňu, zjemňuje tkaniny a uľahčuje žehlenie. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, je dôležité vedieť, kde presne aplikovať aviváž do práčky. V tomto článku vám predstavíme niekoľko praktických miest, ktoré vám pomôžu získať odevy, ktoré sú nielen čisté, ale aj osviežujúco voňavé.

 

Kde sa dáva aviváž do práčky

 

Kde sa dáva aviváž do práčky

 

Aviváž sa zvyčajne pridáva do práčky počas posledného cyklu oplachovania. Existujú rôzne spôsoby, ako pridať aviváž do práčky:

1. Zásuvka na aviváž: Väčšina práčok má špeciálnu zásuvku na aviváž, ktorá sa nachádza vedľa zásuvky na prášok. Zvyčajne je označená písmenom „F“ (pre pranie) alebo „II“ (pre oplachovanie). Jednoducho nalejte požadované množstvo aviváže do tejto zásuvky a práčka automaticky pridá aviváž počas cyklu oplachovania.

2. Gulička na aviváž: Niektoré práčky majú špeciálnu guličku na aviváž, ktorá sa umiestni priamo do bubna spolu s oblečením. Táto gulička uvoľňuje aviváž postupne počas cyklu oplachovania.

3. Ručné pridanie: Ak vaša práčka nemá zásuvku ani guličku na aviváž, môžete ju pridať ručne. Vezmite požadované množstvo aviváže a nalejte ju do posledného oplachovacieho cyklu, keď sa práčka naplní vodou. Buďte opatrní, aby ste aviváž nedali priamo na oblečenie, pretože to môže spôsobiť škvrny.

 

Je dôležité dodržiavať odporúčané množstvo aviváže uvedené na obale, pretože príliš veľké množstvo môže mať negatívny vplyv na oblečenie alebo funkciu práčky.

Pred praním

 

Predtým než sa pustíme do samotného procesu prania, je dôležité si uvedomiť, že aviváž by sa nemala pridávať priamo do bubna práčky. Existujú však určité miesta, kde je možné ju aplikovať efektívne.

 

Práčková gulička

 

Práčková gulička

 

Jedným z najobľúbenejších miest pre aplikáciu aviváže je práčková gulička. Táto malá plastová gulička je vyrobená tak, aby uvoľňovala aviváž postupne počas prania. Stačí ju naplniť avivážou a umiestniť ju spolu s oblečením do bubna práčky. Počas cyklu prania sa gulička pohybuje a zaisťuje rovnomerné rozloženie aviváže po celom prádle.

 

Odpadajúce vrecko na aviváž – Kde sa dáva aviváž do práčky

 

Odpadajúce vrecko na aviváž - Kde sa dáva aviváž do práčky

 

Ak váš model práčky nemá praktickú práčkovú guličku, môžete použiť odpadajúce vrecko na aviváž. Toto vrecko sa naplní avivážou a následne sa umiestni medzi odevy v bubne. Počas cyklu prania sa aviváž uvoľňuje z vrecka a rovnomerne sa rozotiera po tkaninách.

 

Predpracie oddelenie v práčke 

 

Predpracie oddelenie v práčke 

 

Kde sa dáva aviváž do práčky? Ak máte modernú práčku, môžete využiť jej praktické predpracie oddelenie. Tieto práčky majú samostatný oddiel určený na aplikáciu aviváže. Stačí naplniť priložené oddelenie avivážou a následne ho umiestniť do bubna práčky spolu s odevmi. Počas prania sa aviváž postupne uvoľňuje z oddelenia a zaisťuje dokonalú distribúciu a absorpciu aviváže v odevoch.

 

Upozornenia pri používaní aviváže do práčky

 

Kde sa dáva aviváž do práčky? Pri používaní aviváže do práčky je dôležité dodržiavať pár upozornení. Predovšetkým si vždy prečítajte návod od výrobcu aviváže, aby ste získali informácie o správnom dávkovaní. Prebytok aviváže môže spôsobiť zlej kvality výsledky prania a môže mať negatívny vplyv na tkaniny. Ako vyčistiť práčku – 7 spôsobov, ako umyť práčku

 

Okrem toho, ak máte alergie alebo citlivú pokožku, overte si, či aviváž neobsahuje žiadne zložky, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie. V takom prípade je možné použiť hypoalergénne aviváže, ktoré sú šetrné k pokožke. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Zubná kefka na miestnu aplikáciu – Kde sa dáva aviváž do práčky

 

Ak chcete aplikovať aviváž miestne na určité škvrny alebo problematické oblasti na odevoch, môžete použiť zubnú kefku. Nanesťte trochu aviváže na kefku a jemne pretrite miesto, kde je potrebné zjemniť tkaninu alebo odstrániť nepríjemný zápach. Tento postup je najvhodnejší pre malé miesta a škvrny.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button