VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

Ako zistiť kód farby: 6 možných spôsobov

Ako zistiť kód farby: Praktický návod. Farby majú obrovský vplyv na náš život. Používame ich na oblečenie, nábytok, steny, autá a mnoho ďalších vecí. Ak chcete vedieť, akú farbu použiť, alebo ak chcete získať rovnakú farbu pre svoj projekt, musíte poznať kód farby. V tomto článku sa dozviete, ako zistiť kód farby.

Ako zistiť kód farby

 

Ako zistiť kód farby

 

Ako sme mohli vidieť, existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť kód farby. Môžete použiť farobranie, aplikácie na identifikáciu farieb, funkciu Color Picker v programe na úpravu obrazu alebo sa obrátiť na výrobcu farieb. Je tiež dôležité poznamenať, že farby majú rôzne kódy, vrátane RGB a hexadecimálneho formátu. Ak poznáte kód farby, môžete presne zistiť, akú farbu použiť v projekte a zabezpečiť, aby sa farby zhodovali.

 

1. Farby majú rôzne kódy

 

Farby majú rôzne kódy, ktoré sa používajú na identifikáciu farieb. Najčastejšie používaný kód farby je kód RGB. RGB kód farby sa skladá z troch čísel, ktoré predstavujú červenú, zelenú a modrú zložku farby. Napríklad červená farba má kód RGB (255, 0, 0), zelená má kód (0, 255, 0) a modrá má kód (0, 0, 255).

2. Použite farobranie

 

Použite farobranie

 

Farobranie je nástroj, ktorý vám umožní zistiť kód farby. Existuje mnoho online farobraní, ktoré môžete použiť. Stačí nájsť farobranie, nahrať obrázok s farbou, ktorú chcete identifikovať, a farobranie vám poskytne kód farby. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

3. Použite aplikáciu na identifikáciu farieb – Ako zistiť kód farby

 

Použite aplikáciu na identifikáciu farieb - Ako zistiť kód farby

 

Existujú aplikácie na identifikáciu farieb, ktoré môžete použiť na zistenie kódu farby. Stačí nainštalovať aplikáciu, ukázať fotoaparát na farbu a aplikácia vám poskytne kód farby. Niektoré z týchto aplikácií sú napríklad Color Grab a ColorSnap.

 

4. Použite Color Picker v programe na úpravu obrazu

 

Ak máte program na úpravu obrazu, ako je napríklad Adobe Photoshop, môžete použiť funkciu Color Picker na zistenie kódu farby. Stačí vybrať nástroj Color Picker, umiestniť kurzor na farbu a získať kód farby. Včely , včela medonosná – čo by ste mali vedieť o včelách

 

5. Kódy farieb výrobcov farieb – Ako zistiť kód farby

 

Ak chcete získať kód farby od výrobcu farby, môžete nájsť kódy farieb na webovej stránke výrobcu farby. Väčšie, môžete navštíviť predajňu farieb, kde vám môžu poskytnúť vzorky farieb a kódy farieb značky, ktorú používajú.

 

6. Farby v hexadecimálnom formáte

 

Farby v hexadecimálnom formáte

 

Ďalším spôsobom, ako získať kód farby, je použitie hexadecimálneho formátu. Hexadecimálny kód farby sa skladá z 6 číslic, ktoré predstavujú kombináciu červenej, zelenej a modrej zložky farby. Napríklad, červená farba má hexadecimálny kód #FF0000, zelená má kód #00FF00 a modrá má kód #0000FF.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button