OMAĽOVÁNKY A KRESLENIEZaujímavosti

Ako nakresliť psa krok za krokom

Ako nakresliť psa krok za krokom. Či už vlastníte psa, alebo nie, nakresliť ho je jednoduché, ak poznáte správne kroky.

V tomto návode sa dozviete, ako nakresliť psa. Je zameraný na začiatočníkov – ale aj skúsení umelci sa niečo naučia. Pozrieme sa na tipy pre kreslenie na počítači alebo tablete, ale tieto kroky môžete dodržiavať aj vtedy, ak kreslíte ceruzkou a papierom.

 

Ako nakresliť psa

 

Takže vezmite do ruky čokoľvek, čo používate, a poďme začať…

Ako nakresliť psa – ČASŤ 1

Základné tvary

Tri kruhy

 

Tri kruhy

Aby ste pochopili, ako čo najlepšie niečo nakresliť, je vždy užitočné zredukovať obrázok na niekoľko základných foriem. Správne určenie veľkosti a polohy týchto foriem pomáha dosiahnuť správne proporcie.

V prípade psa ho môžeme zredukovať na tri kruhy. Spodné dva kruhy budú tvoriť telo a horný kruh bude tvoriť tvár. Dog Coloring Pages: 31 Colorings Book Free

 

Ako nakresliť psa Tlama

 

Ako nakresliť psa Tlama

K hornému kruhu pridajte ďalší menší kruh – ten bude tvoriť psiu papuľu. Potom spojte dva spodné kruhy a vytvorte telo psa. Jednou čiarou spojte horné kruhy a druhou spodné, ako je znázornené tu.

 

Nohy a chvost

 

Nohy a chvost

Teraz je čas pridať nohy – dve vychádzajúce z predného kruhu a dve zo zadného. Je dôležité si uvedomiť, že proporcie psích nôh sa líšia od ľudských. Použite sprievodcu na obrázku, aby ste sa uistili, že máte kĺby v správnej polohe. Uistite sa, že poloha nôh je správna a že smerujú správnym smerom a že všetky kĺby sa ohýbajú správnym smerom. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

V tejto fáze môžete pridať aj chvost. Jednoducho nakreslite rovnú čiaru v miernom uhle smerom nahor od hornej časti zadného kruhu.

 

 Ako nakresliť psa Tvár

 

Ako nakresliť psa Tvár

Na vytvorenie tváre psa musíme pridať nos, oči a uši. Keďže psa kreslíme z profilu, stačí pridať len po jednom z nich. Oči nakreslite pomocou tvaru ležiaceho písmena V. Na ucho použite trojuholník. Potom použite kruh alebo štvorec na nos. Zatiaľ je najdôležitejšie správne určiť veľkosť a polohu týchto detailov.

 

Obrysy 1

 

Obrysy 1

Teraz môžeme začať obkresľovať telo a črty psa. Ak používate papier, je najlepšie použiť tmavšie, mäkšie pero alebo ceruzku. Ak používate digitálne zariadenie, najlepšie je otvoriť novú vrstvu kresby a zjemniť náčrty, na ktorých ste doteraz pracovali. Omaľovánka vlk 15 krásnych omaľovaniek vlka

Na dosiahnutie najlepšieho obrysu môžete skombinovať dve rôzne techniky. Na hornú časť tela použite normálne čiary. Potom na vytvorenie realistického vzhľadu spodnej časti použite šrafovacie čiary, aby srsť neležala na plocho ako na vrchu.

Pre oblasť hrudníka a brucha môžete postupovať podľa kruhu z predbežného náčrtu a mierne ho upraviť, aby ste dosiahli správny tvar tela. Čelo, papuľu a nos môžete spojiť do súvislého tvaru. Potom, aby ste pridali hrúbku nohám, nakreslite obrysy po oboch stranách línie lešenia, ktorú ste nakreslili predtým. A nezabudnite – nohy majú tendenciu zosilnieť v hornej časti.

 

 Ako nakresliť psa Obrysy 2

 

Ako nakresliť psa Obrysy 2

Ešte musíme nakresliť pár nôh, ktorý je najvzdialenejší. Ako nakresliť psa. Páry nôh vyzerajú pri pohľade zboku takmer rovnako. Jediné, čo treba mať na pamäti, je, že psy majú tendenciu umiestňovať zadné nohy trochu ďalej od seba ako predné.

V tejto fáze môžeme rozvinúť aj ňufák. Ak chcete, pokojne pridajte slintajúci jazyk.

 

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button