VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

One Direction fakty – 30 faktov o skupine

One Direction fakty. One Direction je britská chlapčenská kapela, ktorá vznikla v roku 2010 počas talentovej súťaže The X Factor. Skupinu tvorili Harry Styles, Niall Horan, Liam Payne, Louis Tomlinson a pôvodne aj Zayn Malik, ktorý sa neskôr rozhodol odísť. Svojím prvým singlom „What Makes You Beautiful“ sa rýchlo preslávili a stali sa jednou z najpopulárnejších hudobných skupín poslednej dekády. Ich energické vystúpenia, oddaná fanúšikovská základňa a úspechy v hitparádach im zabezpečili miesto v hudobnej histórii. V tomto článku sa pozrieme na 30 zaujímavých faktov o One Direction.

 

One Direction fakty

 

One Direction fakty

 

One Direction je britská chlapčenská kapela, ktorá sa stala jednou z najpopulárnejších hudobných skupín v poslednej dekáde. Tu je 30 faktov o tejto ikonickej kapele:

 

1. Vznik

 

One Direction vznikla v roku 2010 počas britskej verzie talentovej súťaže The X Factor.

 

2. Členovia

 

Skupinu tvorili Harry Styles, Niall Horan, Liam Payne, Louis Tomlinson a prvotne aj Zayn Malik, ktorý v roku 2015 kapelu opustil.

 

3. Úspech v The X Factor – One Direction fakty

 

Úspech v The X Factor - One Direction fakty

 

One Direction sa umiestnila na 3. mieste v súťaži The X Factor, ale napriek tomu podpísala zmluvu s nahrávacou spoločnosťou Syco Records.

 

4. Debutový singel

 

Ich prvý singel „What Makes You Beautiful“ bol vydaný v roku 2011 a okamžite zaznamenal obrovský úspech, stávajúc sa hitom číslo jeden v Spojenom kráľovstve.

 

5. Úspech v Amerike – One Direction fakty

 

Ich debutový album „Up All Night“ (2011) sa stal prvým albumom britskej skupiny, ktorý debutoval na prvom mieste na americkom rebríčku Billboard 200.

 

6. Fenomén sociálnych médií

 

Fenomén sociálnych médií

 

One Direction sa stala jednou z prvých skupín, ktorá získala veľkú popularitu prostredníctvom sociálnych médií, najmä Twitteru. Ich fanúšikovská základňa, známa ako „Directioners“, je mimoriadne oddaná a aktívna.

 

7. Albumy

 

Skupina vydala celkovo päť štúdiových albumov – „Up All Night“ (2011), „Take Me Home“ (2012), „Midnight Memories“ (2013), „Four“ (2014) a „Made in the A.M.“ (2015).

 

8. Svetové turné – One Direction fakty

 

One Direction uskutočnila niekoľko úspešných svetových turné, vrátane „Up All Night Tour“, „Take Me Home Tour“, „Where We Are Tour“ a „On the Road Again Tour“.

 

9. Úspech v hitparádach

 

Úspech v hitparádach

 

Ich skladby okupovali vrcholné pozície v mnohých svetových hitparádach a získali mnoho ocenení, vrátane American Music Awards, Brit Awards a MTV Video Music Awards.

 

10. Sólo kariéry

 

Počas prestávky One Direction sa jednotliví členovia skupiny rozhodli preskúmať sólové kariéry. Harry Styles vydal svoj debutový album s názvom „Harry Styles“ v roku 2017, ktorý zaznamenal veľký úspech. Niall Horan vydal album „Flicker“ v roku 2017 a Liam Payne vydal EP „First Time“ v roku 2018. Louis Tomlinson tiež začal pracovať na svojom sólovom materiáli.

 

11. Filmový debut

 

One Direction sa objavila aj vo svojom vlastnom dokumentárnom filme s názvom „One Direction: This Is Us“ v roku 2013. Film ponúka pohľad do života skupiny a ich cestu k sláve.

 

12. Guinnessov rekord – One Direction fakty

 

Guinnessov rekord - One Direction fakty

 

One Direction drží Guinnessov rekord za najrýchlejšie vyčerpané vstupenky na koncert. Ich koncert v austrálskom Sydney Entertainment Centre v roku 2012 bol vypredaný za 52 sekúnd.

 

13. Vplyv na módu

 

Jeden z charakteristických znakov One Direction bol ich vplyv na módu. Ich štýl obliekania a účesy boli často napodobňované fanúšikmi.

 

14. Charitatívna práca

 

Skupina sa angažuje v charitatívnych aktivitách a podporuje rôzne organizácie, vrátane Comic Relief, Children in Need a vlastnej charitatívnej nadácie s názvom One Direction Foundation.

 

15. Pauza a „hiatus“ – One Direction fakty

 

V roku 2015 One Direction oznámila prestávku, počas ktorej sa členovia venovali svojim sólovým projektom. Aj keď sa nikdy oficiálne neohlasovali ako definitívne rozpadnutí, skupina stále pokračuje v nečinnosti a každý člen sa sústredí na svoje individuálne projekty.

 

16. Úspešné singly

 

Úspešné singly

 

Medzi najväčšie hity One Direction patria skladby ako „Story of My Life“, „Best Song Ever“, „Drag Me Down“ a „Perfect“.

 

17. Predajnosť albumov – One Direction fakty

 

One Direction predala viac ako 200 miliónov nahrávok po celom svete, čo z nich robí jednu z najpredávanejších chlapčenských kapiel všetkých čias.

 

 

18. Fanúšikovská základňa

 

Directioners sú jednou z najvýraznejších a najoddanejších fanúšikovských základní v hudobnom priemysle. Ich podpora skupine One Direction je obrovská a prejavuje sa prostredníctvom sociálnych médií, koncertov, nákupu merchandise a podpory sólových projektov členov.

 

19. Prvý koncert

 

Prvý koncert One Direction sa uskutočnil 18. decembra 2010 v Watford Colosseum v Spojenom kráľovstve.

 

20. Vystúpenia na olympijských hrách

 

One Direction mali česť vystúpiť na záver olympijských hier v Londýne v roku 2012. Ich energické vystúpenie pred miliónmi divákov z celého sveta si získalo veľkú pozornosť. Kedy sa sadia tulipány

 

21. Rekordy v streamovaní – One Direction fakty

 

Rekordy v streamovaní - One Direction fakty

 

Ich skladby majú obrovskú popularitu na streamovacích platformách. Napríklad skladba „Drag Me Down“ sa stala prvým singlom od britskej skupiny, ktorý dosiahol viac ako 100 miliónov streamov na Spotify za jeden deň.

 

22. Víťazstvo v MTV Video Music Awards

 

One Direction vyhrali cenu MTV Video Music Award v kategórii „Best Song of the Summer“ v roku 2013 za skladbu „Best Song Ever“.

 

23. Účasť na charitatívnom albume

 

One Direction fakty. Skupina sa zapojila do nahrávania charitatívneho singla s názvom „One Way or Another (Teenage Kicks)“ v roku 2013. Všetky výťažky z predaja skladby boli venované organizácii Comic Relief.

 

24. Hudobné vplyvy

 

One Direction je inšpirovaná rôznymi hudobnými žánrami, vrátane popu, rocku a folkovej hudby. Ich zvuk sa vyvíjal a menil sa počas ich kariéry.

 

25. Účasť v televíznych programoch

 

Okrem The X Factor sa členovia skupiny objavili aj v iných televíznych programoch, vrátane Saturday Night Live, The Ellen DeGeneres Show a Late Late Show with James Corden.

 

26. Fanúšikovské knihy – One Direction fakty

 

Directioners majú k dispozícii množstvo kníh venovaných One Direction, vrátane oficiálnych biografií, fotoknižiek a kníh napísaných fanúšikmi.

 

 

27. Vplyv na populárnu kultúru

 

One Direction vytvorila vlnu teenage fenoménu a mali obrovský vplyv na populárnu kultúru. Ich hudba, štýl a osobnosti ovplyvnili mnoho ďalších mladých umelcov a skupín. 10 športových účesov

 

28. Sociálna angažovanosť

 

Členovia skupiny sa angažujú aj v rôznych charitatívnych a sociálnych aktivitách samostatne. Prispievajú na dobročinné organizácie a venujú svoj čas a zdroje na pomoc tým, ktorí to potrebujú.

 

29. Návrat a špekulácie

 

One Direction fakty. Napriek tomu, že One Direction zatiaľ neoznámila oficiálny návrat, fanúšikovia stále dúfajú, že sa skupina opäť spojí a vydá novú hudbu.

 

30. Nezabudnuteľný vplyv – One Direction fakty

 

One Direction zanechala nezmazateľnú stopu v hudobnom priemysle. Ich energické skladby, nezabudnuteľné vystúpenia a oddaná fanúšikovská základňa ich urobila jednou z najvýznamnejších a najúspešnejších kapiel svojej generácie.

 

One Direction si získala srdcia miliónov fanúšikov po celom svete a ich hudba a príbeh budú žiť ďalej aj napriek ich prestávke. Sú ikonou popovej hudby a ich vplyv na hudobnú a popkultúrnu scénu bude naďalej pretrvávať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button